Motywacyjny warsztat psychoedukacyjny w Mielnie (11-13 marca 2022)

Bardzo często głównym powodem nie podejmowania leczenia uzależnienia lub stosunkowo późnego reagowania są specyficzne mechanizmy uzależnienia. Najistotniejszą rolę ogrywa mechanizm zwany „mechanizmem iluzji i zaprzeczania”. Jest to jeden z mechanizmów obronnych człowieka uzależnionego, którego celem jest zaprzeczanie faktom destrukcyjnego wpływu picia/zażywania na codzienne funkcjonowanie człowieka. Z tego powodu czynne uzależnienie doprowadza człowieka do skrajnej destrukcji i bardzo wyraźnego pogorszenia sytuacji życiowej.

11-13 marca 2022 odbędzie się warsztat weekendowy na temat „Motywacja do podjęcia abstynencji i rozpoczęcia zmiany jakości życia”. Zajęcia będą realizowane od piątku, od godziny 18.00 do niedzieli do godziny 15.00.

Warsztat, który proponuję daje szansę stosunkowo wczesnego rozpoznania i uświadomienia sobie, jak uzależnienie niszczy życie. W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję rozpoznać u siebie działanie psychologicznych mechanizmów uzależnienia, uzyskać wiedzę i umiejętności rozbrojenia tych mechanizmów oraz podjąć świadomą decyzję pozytywnej zmianie jakości życia.

Zajęcia pomogą odpowiedzieć na pytania:

– czy jestem uzależniony i w jakiej fazie uzależnienia aktualnie się znajduję,

– jakie kroki powinienem podjąć,

– co oznacza zdrowienie z uzależnienia,

– czy powinienem podjąć intensywną terapię,

– jakie trudności mogę napotkać w procesie terapii.

Jeśli zastanawiasz się, czy Twoje picie/zażywanie wymaga interwencji terapeutycznej, czy istnieje możliwość poradzenia sobie z problemem samemu, bez profesjonalnej pomocy, skorzystaj z propozycji warsztatu psychoedukacyjnego.

Informacje i zapisy pod nr tel. 501 008 661

Willa Aleksander, ul. Olimpijska 7, Mielno.