Terapia
współuzależnienia

Rodziny Osób uzależnionych – współuzależnienie

Uzależnienie jest chorobą całej rodziny. Destrukcja wynikająca z używania substancji psychoaktywnej zmienia funkcjonowanie całego systemu rodzinnego. Dzieci przybierają określone role, które mają pomóc przetrwać ten trudny okres. Współmałżonkowie wprowadzają postawy i zachowania, które powodują ich cierpienie. Tworzą się wzorce, która są swoistą pułapka.

Nie tylko nie rozwiązują problemu ale wikłają go jeszcze bardziej. W rodzinie z problem uzależnienia dominującymi uczuciami są wstyd, strach poczucie krzywdy naprzemiennie z poczuciem winy. Brak poczucia bezpieczeństwa, nieprzewidywalność. Bardzo często rodzina nie ma wpływu na picie osoby uzależnionej. Wszelkie zabiegi okazują się nieskuteczne. Cierpienie pogłębia się wraz z poczuciem bezradności.

Czy można coś zrobić, gdy sposoby, które miały doprowadzić do zaprzestania picia, zażywania zawiodły ?

Można ! Przyjdź ! Możesz rozpocząć terapię współuzależnienia. Pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie, uświadomić sobie dlaczego dotychczasowe sposoby okazały się nieskuteczne. Dowiesz się co możesz zrobić, żeby mniej cierpieć. Pomoże Ci to w podjęciu decyzji dotyczących przyszłości.

Można skorzystać z dwóch form terapii: indywidualnej i grupowej. Terapia grupowa musi być poprzedzona konsultacją indywidualną.

Cennik

Sesja indywidualna 
60 minut

200 zł

Zajęcia grupowe
120 min

100 zł

Warsztaty
12 godzin 

Jeśli doświadczasz cierpienia, zagubienia, nie rozumiesz siebie i swoich reakcji a wychowałaś/eś się w rodzinie, w której jedno lub oboje rodzice nadużywali alkoholu,

Zadzwoń!

Istnieje możliwość umówienia konsultacji online

Jeśli aktualnie bliska Ci osoba nadużywa alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych a Ty cierpisz z tego powodu i nie wiesz co możesz zrobić, przyjdź! Razem znajdziemy wyjście z tej trudnej sytuacji.

Terapia współuzależnienia w Szczecinie

Uzależnienie to problem, który dotyka bezpośrednio nie tylko osobę uzależnioną. Jako doświadczony, wykwalifikowany terapeuta uzależnień doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego każda rodzina z problemem alkoholowym w Szczecinie może liczyć na moją fachową pomoc.

Terapia rodziny z problemem alkoholowym Szczecin na najwyższym poziomie

Rodzina z problemem alkoholowym w Szczecinie to problem, z którym jako terapeuta uzależnień radzę sobie świetnie. Współuzależnienie w Szczecinie to moja specjalność. Każdy współuzależniony, który zdecyduje się zwrócić po pomoc właśnie do mnie, może być pewny, że zyska wsparcie na najwyższym poziomie. Wszystko dzięki odpowiednim kwalifikacjom, które posiadam. Mam bogate doświadczenie, jeśli chodzi o pracę nie tylko z osobą uzależnionymi, ale również współuzależnionymi.

Praca nad współuzależnieniem w przyjaznej atmosferze

Jako terapeuta doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że dla wielu klientów ogromne znaczenie ma atmosfera pracy. Dlatego dbam o to, aby w moim gabinecie każdy poczuł się naprawdę komfortowo. Pracuję, tworząc przyjazną atmosferę dla moich klientów. Dzięki temu proces terapeutyczny przebiega znacznie sprawniej i szybciej pojawiają się oczekiwane efekty. Wspierając osoby współuzależnione, zawsze przestrzegam zasad etyki zawodowej.


Jeśli Twój bliski jest osobą uzależnioną, czujesz, że ten problem wpływa również na Ciebie, szukasz terapeuty, który zapewni Ci przyjazną atmosferę podczas kolejnych sesji, nie czekaj. Zapraszam do kontaktu. W moim gabinecie uzyskasz potrzebną pomoc.