Uzależnienie od Internetu

Uzależnienie od Internetu

Internet na dobry wkroczył w nasze życie. Od dawna wykorzystujemy go do pracy i nauki, jest także sposobem na rozrywkę. Coraz więcej osób boryka się jednak z uzależnieniem od Internetu. Jest to jedno z uzależnień behawioralnych. Jako terapeuta uzależnień wychodzący naprzeciw potrzebom i wymaganiom zmieniającego się świata uzależnienie od Internetu w Szczecinie jest jednym z tych problemów, z którymi można się do mnie zwrócić.

Profesjonalna pomoc na najwyższym poziomie

Jestem terapeutą uzależnień, który uzyskał wszystkie niezbędne uprawnienia. Pozwala mi to na pracę z różnymi rodzajami uzależnienia, w tym z uzależnieniem od Internetu. Posiadam rozległą wiedzę teoretyczną w tym zakresie, a także bogate doświadczenie praktyczne, co pozwala mi pracować na naprawdę wysokim poziomie. Klienci, którzy trafiają do mnie z powodu uzależnienia od Internetu, mogą być pewni, że zajmie się nimi prawdziwy specjalista.


Pracując z uzależnionym od Internetu klientem, gruntownie edukuję w zakresie mechanizmów powstawania oraz podtrzymywania uzależnienia, czynników chroniących, adaptacyjnych strategii radzenia sobie z emocjami.

Pomagam wypracować zdrowy model korzystania z komputera i Internetu, pamiętając, że obecnie trudno wyeliminować globalną sieć komputerową ze swojego życia. Wspieram nie tylko osoby uzależnione od Internetu, ale również tych, których bliscy uzależnili się od sieci.

Osoby uzależnione od alkoholu mają często trudności z zauważeniem konkretnych zmian w funkcjonowaniu, które w sposób znaczący komplikują życie im samym oraz ich najbliższym. W zatrzymaniu procesu destrukcji wynikającej z nadużywania alkoholu bardzo istotną rolę odgrywa rzetelna diagnoza postawiona przez specjalistę. Stanowi to często pierwszy krok w przełamaniu barier przez osobę uzależnioną.

Leczenie uzależnienia z poszanowaniem klienta

Lecząc uzależnienie od Internetu w Szczecinie, bardzo duży nacisk kładę na atmosferę pracy terapeutycznej z pacjentem. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma relacja terapeutyczna. Wiem, że jest jednym z czynników wspierających powrót do zdrowia. Dlatego robię wszystko, aby moi klienci w trakcie terapii czuli się swobodnie i bezpiecznie. W swojej pracy bardzo pilnuję tego, aby nie oceniać moich klientów i dokonywanych przez nich wyborów. Zachowuję obiektywność w każdej sytuacji. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, co jest gwarantem jej najwyższego poziomu. W pracy zawsze przestrzegam również zasad kodeksu etyki zawodowej.


Zauważyłeś, że zbyt dużo czasu spędzasz w Internecie?
Globalna sieć komputerowa pochłania Cię do tego stopnia, że zapominasz o pracy, obowiązkach domowych, bliskich? Czujesz, że zatracasz się w wirtualnej rzeczywistości? To, co dotychczas dostarczało Ci przyjemności, przestało Cię interesować? Nie zwlekaj. Zacznij działać. Najlepiej od razu umów się na spotkanie. Znajdę dla Ciebie dogodny termin jak najszybciej.

Jeśli doświadczasz cierpienia, zagubienia, nie rozumiesz siebie i swoich reakcji a wychowałaś/eś się w rodzinie, w której jedno lub oboje rodzice nadużywali alkoholu,

Zadzwoń!

Istnieje możliwość umówienia konsultacji online

Jeśli aktualnie bliska Ci osoba nadużywa alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych a Ty cierpisz z tego powodu i nie wiesz co możesz zrobić, przyjdź! Razem znajdziemy wyjście z tej trudnej sytuacji.