Uzależnienie od pracy

Uzależnienie od pracy

Problem z nadmierną pracą w Szczecinie ma coraz więcej osób. Uzależnienie od pracy wpływa na osobę, którą dotknęło tak samo destrukcyjne, jak inne rodzaje uzależnienia. Różnica polega wyłącznie na tym, że nie prowadzi do uzależnienia fizycznego. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, które dotknął pracoholizm w Szczecinie, proponuję profesjonalne wsparcie terapeutyczne.

Praca nad pracoholizmem z doświadczonym terapeutą

Jestem doświadczonym terapeutą uzależnień, który zajmuje się nie tylko uzależnieniami od substancji psychoaktywnych. Oferuję wsparcie również tym, których dotknęły uzależnienia behawioralne. Do takich zalicza się pracoholizm w Szczecinie. Posiadam odpowiednie kwalifikacje, które pozwalają mi na pracę z tym rodzajem uzależnienia. Dokładnie znam mechanizmy powstania pracoholizmu, a także te, które podtrzymują ten rodzaj uzależnienia. Jestem w stanie wspólnie z klientem zidentyfikować typowe dla niego wyzwalacze zewnętrzne i wewnętrzne, a także wypracować skuteczne i akceptowane społecznie mechanizmy radzenia sobie. Wspieram w procesie zdrowienia, uczulając pacjenta na ewentualne symptomy nawrotu.

Osoby uzależnione od alkoholu mają często trudności z zauważeniem konkretnych zmian w funkcjonowaniu, które w sposób znaczący komplikują życie im samym oraz ich najbliższym. W zatrzymaniu procesu destrukcji wynikającej z nadużywania alkoholu bardzo istotną rolę odgrywa rzetelna diagnoza postawiona przez specjalistę. Stanowi to często pierwszy krok w przełamaniu barier przez osobę uzależnioną.

Praca nad pracoholizmem w przyjaznej atmosferze

Doskonale zdaję sobie sprawę z oczekiwanych moich klientów. Dlatego każdy, kto zgłosi się do mnie z problemem pracoholizmu, może liczyć na przyjazną, pełną zrozumienia i wsparcia atmosferę. Nie oceniam moich klientów, nie wskazuję im również gotowych rozwiązań. Klient z moją pomocą dochodzi do sedna swojego problemu. Przeprowadzam gruntowną psychoedukację, która jest niezbędna w początkowym okresie terapii uzależnień. Nie zapominam również o pogłębionym etapie terapii własnej, który pozwala dotrzeć do sedna problemu. Moi klienci mogą liczyć na pełną dyskrecję. Tworzoną dokumentację zawsze przechowuję zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami, pamiętając o RODO.

Wsparcie dla bliskich osób uzależnionych

Mój gabinet to bezpieczna przestrzeń nie tylko dla osób uzależnionych od pracy. Profesjonalne wsparcie i pomoc znajdą u mnie również bliscy osób zmagających się z pracoholizmem. Współuzależnienie jest poważnym problemem, który może dotknąć osoby najbliższej tej uzależnionej. Podejmuję się fachowej pracy również w tym zakresie. Zauważyłeś, że pracujesz zdecydowanie za dużo? To praca zaczęła pochłaniać Cię w stu procentach? Nie masz czasu dla bliskich? Hobby już Cię nie pociąga? Nie czekaj. Jak najszybciej skontaktuj się ze mną. Jako profesjonalny terapeutą uzależnień mogę pomóc również w przypadku uzależnienia od pracy.

Jeśli doświadczasz cierpienia, zagubienia, nie rozumiesz siebie i swoich reakcji a wychowałaś/eś się w rodzinie, w której jedno lub oboje rodzice nadużywali alkoholu,

Zadzwoń!

Istnieje możliwość umówienia konsultacji online

Jeśli aktualnie bliska Ci osoba nadużywa alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych a Ty cierpisz z tego powodu i nie wiesz co możesz zrobić, przyjdź! Razem znajdziemy wyjście z tej trudnej sytuacji.