Terapia DDA

Dorosłe dzieci z rodzin alkoholików i innych rodzin dysfunkcyjnych

Dominującym sposobem kroczenia przez życie dla niektórych osób jest podążanie ze słowami na ustach „Nie pamiętam”, „Zapomnij o tym”, „Nie widzę”, „Nie słyszę”. Opisuje to w sposób przejmujący dzieciństwo spędzone w rodzinie z problemem alkoholowym, gdzie głównym motywem była przemoc oraz brak poczucia bezpieczeństwa. Chęć zapomnienia o dziecięcych koszmarach, wyrzucenia z pamięci doznanych w dzieciństwie krzywd i przeżywanego dzień po dniu wstydu i strachu – to bardzo częste pragnienie osób dorosłych, których przynajmniej jedno z rodziców było uzależnione od alkoholu. Problem polega na tym, że zapomnieć się nie da. Często wydaje się, że wszystko minęło, już nie wróci. Jednak wraca, i to w najmniej oczekiwanych momentach. Ale można nauczyć się z tym żyć. Życie nie musi tak boleć. Zamiast uciekać, zapominać, można spotkać się ze swoją historią i uporządkować ją.

Proponuję odważne spotkanie z samym sobą oraz rozpoczęcie pracy nad następującymi celami:

uporządkowanie doświadczeń z okresu dzieciństwa

zmiana stosunku do samego siebie

uporządkowanie obecnego życia

Proponuję odważne spotkanie z samym sobą oraz rozpoczęcie pracy nad następującymi celami:

przepracowanie bolesnych doświadczeń z dzieciństwa, eksploracja kontaktów z rodzicami i innymi znaczącymi osobami

stworzenie listy niezaspokojonych potrzeb

przeżycie i wyrażenie tłumionych od dzieciństwa uczuć złości i buntu

praca nad zintegrowaniem nowego doświadczenia (interpretacja wydarzeń z pozycji osoby dorosłej)

poszukiwanie własnej siły, wartości i niezależności

zaplanowanie konkretnych zmian w różnych obszarach życia oraz rozpoczęcie rozwiązywania aktualnych problemów życiowych

Cennik

Sesja indywidualna 
60 minut

200 zł

Zajęcia grupowe
120 min

100 zł

Warsztaty
12 godzin 

Jeśli doświadczasz cierpienia, zagubienia, nie rozumiesz siebie i swoich reakcji a wychowałaś/eś się w rodzinie, w której jedno lub oboje rodzice nadużywali alkoholu,

Zadzwoń!

Istnieje możliwość umówienia konsultacji online

Jeśli aktualnie bliska Ci osoba nadużywa alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych a Ty cierpisz z tego powodu i nie wiesz co możesz zrobić, przyjdź! Razem znajdziemy wyjście z tej trudnej sytuacji.

Pomoc dla DDA w Szczecinie

Dorastanie w rodzinie z problemem alkoholowym może generować w przyszłym dorosłym życiu szereg problemów. Przejście procesu terapeutycznego jest niezbędne, aby odzyskać wewnętrzną równowagę. Z mojej oferty mogą skorzystać nie tylko osoby uzależnione, ale również Dorosłe Dzieci Alkoholików w Szczecinie.

Jaki zakres pomocy oferuję?

Zarówno pijący ojciec w Szczecinie, jak i pijąca matka w Szczecinie nie sprzyjają pozytywnemu rozwojowi dzieci. Oferta dla DDA w Szczecinie to odważne spotkania, na których można skutecznie uporządkować swoje doświadczenia z okresu dzieciństwa. Pracując ze mną, można skutecznie zmienić stosunek do samego siebie i obraz samego siebie. Z osobami DDA w Szczecinie pracuję między innymi nad samooceną, która w przypadku Dorosłych Dzieci Alkoholików jest często nieadekwatna. Pomagam w uporządkowaniu aktualnego życia i obecnych w nim relacji. Jako doświadczony terapeuta proponuję efektywną pracę.

Praca z DDA Szczecin w przyjaznej atmosferze

Dorastanie w rodzinie z problemem alkoholowym to mnóstwo problemów, które przekładają się bardzo często na zmniejszone poczucie bezpieczeństwa. Dlatego pracując z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików, duży nacisk kładę na atmosferę. Dbam o to, aby w czasie zajęć każdy klient czuł się naprawdę bezpiecznie nawet wtedy, kiedy poruszane są trudne, nieprzyjemne, nierzadko również upokarzające tematy.

Wychowywałeś się w rodzinie, w której obecny był alkohol? Twoi rodzice bądź jedno z nich pili za dużo? Czujesz, że w związku z tym w Twoim życiu panuje chaos? Zapraszam do wspólnej pracy.