Terapia uzależnień

Diagnozowanie osób uzależnionych od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych cele:

Uświadomienie istnienia i rozwoju poważnej choroby.

Ten element diagnozy stanowi często kluczowy moment rozpoczęcia wydobywania się z niemocy uzależnienia i radzenia sobie w skuteczny sposób z nałogiem.

Określenie osobistych obszarów problemowych, które mogą utrwalać uzależnienie.

Określenie osobistych obszarów problemowych, które mogą utrwalać uzależnienie. Dotyczy to w szczególności rozpoznania osobistego znaczenia sięgania po substancje zmieniające świadomość. Wielu ludzi uzależnionych sięgając po alkohol lub inne substancje psychoaktywne, w sposób mniej lub bardziej świadomy, radzi sobie ze swoimi osobistymi problemami. Do tych problemów należą: nieśmiałość, lęk, zahamowania, trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi itp. Rozpoznanie indywidualnych problemów w znaczący sposób pomoże w skonstruowaniu planu terapii dopasowanego do indywidualnych potrzeb osoby uzależnionej.

Osoby uzależnione od alkoholu mają często trudności z zauważeniem konkretnych zmian w funkcjonowaniu, które w sposób znaczący komplikują życie im samym oraz ich najbliższym. W zatrzymaniu procesu destrukcji wynikającej z nadużywania alkoholu bardzo istotną rolę odgrywa rzetelna diagnoza postawiona przez specjalistę. Stanowi to często pierwszy krok w przełamaniu barier przez osobę uzależnioną.

Cennik

Sesja indywidualna 
60 minut

200 zł

Zajęcia grupowe
120 min

100 zł

Warsztaty
12 godzin 

Jeśli doświadczasz cierpienia, zagubienia, nie rozumiesz siebie i swoich reakcji a wychowałaś/eś się w rodzinie, w której jedno lub oboje rodzice nadużywali alkoholu,

Zadzwoń!

Istnieje możliwość umówienia konsultacji online

Jeśli aktualnie bliska Ci osoba nadużywa alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych a Ty cierpisz z tego powodu i nie wiesz co możesz zrobić, przyjdź! Razem znajdziemy wyjście z tej trudnej sytuacji.

Terapia uzależnień w Szczecinie

Mój gabinet to miejsce, w którym prowadzona jest profesjonalna terapia uzależnień w Szczecinie. Jestem wysokiej klasy specjalistą, przed którym uzależnienia nie mają żadnych tajemnic. Posiadam odpowiednie kwalifikacje formalne pozwalające mi na niesienie fachowej pomocy osobom zmagającym się z uzależnieniami. Mam również wieloletnie doświadczenie praktyczne, które pozwala mi pomagać naprawdę skutecznie.

Anonimowość i bezpieczeństwo

Pomoc w uzależnieniu w Szczecinie to w moim gabinecie fachowe wsparcie, a także gwarancja anonimowości. Dbam o to, aby moi klienci czuli się naprawdę bezpiecznie. W moim gabinecie panuje przyjazna atmosfera, która znacznie ułatwia pracę nad tak poważnym problemem, jakim jest uzależnienie.

Pomoc dla każdego uzależnionego

Uzależnienia w Szczecinie to problem dotykający różnych osób. Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego mój gabinet to miejsce, w którym pomoc otrzyma każdy uzależniony bez względu na wiek i płeć. Pracuję z osobami uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. Pracuję również z osobami, w przypadku których problemem jest uzależnienie behawioralne, a więc od seksu bądź Internetu. Swoją ofertę kieruję nie tylko do samych osób uzależnionych, ale również ich bliskich. Proponuję pomoc osobom współuzależnionym. Pracuję również z DDA, czyli Dorosłymi Dziećmi Alkoholików.

Dobro klienta przede wszystkim

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem klienta. Dbam o to, aby moje podejście było pełne empatii, jednocześnie nie wspieram dysfunkcjonalnych mechanizmów. Celem mojej pracy jest zawsze pomoc w wyjściu z uzależnienia. Skutecznie wspomagam moich klientów w procesie zdrowienia. Pracuję w zgodzie z zasadami etyki zawodowej.


Dotknęło Cię uzależnienie w Szczecinie? A może to ktoś z Twoich bliskich jest osobą uzależnioną? Potrzebujesz pomocy, wsparcia? Szukasz specjalisty terapii uzależnień, który gwarantuje profesjonalną pomoc? Nie czekaj. Zapraszam do kontaktu wszystkich, którzy potrzebują pomocy i wsparcia w zakresie uzależnienia.